KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 13442205
nr 1344 2205
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsningar, 2 st, Signerade, numrerade 24/50, daterade 1981, del av svit. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 50x40 cm
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 31 augusti 2020
kl 18:22:08
800 kr
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund